Kapıda Vize Veren Ülkeler

Kapıda vize veren ülkeler

Geziye karar verdiniz pasaportunuz tam ama vizeniz yok o zaman Vize İstemeyen Ülkeler Yazımıza Gidebilirsiniz. veya bu sayfada kalıp kapıda vize veren ülkeleri öğrenebilirsiniz. Eğer pasaportunuz yok ise Türk kimliği pasaportsuz girebileceğiniz Ülkeleri Türk yeni çipli kimlik kartı ile girilebilen ülkeler yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan : Sadece hava limanlarında 30 günlük vize verilmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilir. Vize ücreti 10 $’dır.

Bahreyn : 2 haftalık vize sınır kapılarında alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilir. Vize ücreti 15 $’dır.

Bhutan : Tur operatörü ile giriş yapılabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri : (Transit vizesiz, Dubai vize istiyor) Sınır kapılarında 30 günlük vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize ücreti 100 $’dır.

Burundi : 30 günlük kapıda vize alınabiliyor. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilir.

Cibuti : Kapıda vize alınabiliyor. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilir.

Doğu Timor : Sınır kapılarında 30 günlük vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizeye tabidir. Vize ücreti 30 $’dır.

Dominik Cumhuriyeti : Vize gereği yoktur, sınır kapılarında 10 $ karşılığında turist kartı verilmektedir.

Ermenistan : Sınır kapılarından 120 güne kadar vize alınabilmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeye tabidir. 21 günlük vize ücreti 3.000 Amd’dır.

Fildişi Sahilleri : E-vizeyle ülkeye giriş yapılabiliyor. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilir.

Güney Afrika Cumhuriyeti : 30 günlük vize sınır kapılarında alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilirler. Vize ücreti yoktur.

Irak : Sadece havalimanlarından girişte 30 günlük vize alınabilmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilir. Vize ücreti 60 $’dır.

Kamboçya : Sınır kapılarında 30 günlük vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Vize ücreti 30 $’dır.

Kenya : 90 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 50 $’dır. East Afrika vizesi alarak Uganda ve Kenya’yı gezebilirsiniz. Daha önce bu vize Ruanda’yı da kaplıyordu, fakat ülke 2018 Ocak ayında vizeleri kaldırdı. East Afrika vizesi 100 $’dır

Komor Federe İslam Cumhuriyet : 30 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 50 $’dır.

Kuveyt : Sınır kapılarında 90 günlük vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Vize ücreti yoktur.

Madagaskar : Sınır kapısında 90 günlük vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 30 $’dır.

Meksika : Sınır kapısında ya da E-vize olarak ülkeye giriş yapılabilir. Yeşil pasaport sahipleri de ülkeyi vizesiz ziyaret edebilmektedir. Vize ücretinden muaftır.

Mozambik : Sınır kapısında 30 günlüklük vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 84 $’dır.

Myanmar : E-vize ile ülkeye giriş yapılabilmektedir. Yeşil pasaport sahipleride vize alması gerekmektedir. Vize ücreti 50 $’dır.

Nepal : 90 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. 15 gün 25 $, 30 gün 40 $ ve 90 gün 100 $ vize ücretidir. Vize yazılarımı buradan okuyabilirsiniz.

Palau : 30 günlük kapıda vize alınabiliyor. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 50 $’dır.

Sri Lanka : Sınır kapılarında ya da e-vize olarak 30 günlük vize alabilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize ücreti 30 $’dır.

Senegal : E-vize alarak ülkeye giriş sağlayabilirsiniz. Yeşil Pasaport sahipleride vize almalıdır.

Sudan : 30 günlük kapıda vize alınabiliyor. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 100 $’dır.

Tacikistan : Sınır kapısında vize alınmadan önce www.visa.gov.tj sitesinden onay belgesi alınarak kapıda vize alınabilmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize ücreti 50 $’ı bulmaktadır.

Tanzanya : 90 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz seyahat etme hakkına sahip fakat gezimde yeşil pasaportlu birinin vize aldığına şahit oldum. Vize ücreti 50 $’dır. East Afrika vizesi alarak Uganda ve Kenya’yı gezebilirsiniz. Daha önce bu vize Ruanda’yı da kaplıyordu, fakat ülke 2018 Ocak ayında vizeleri kaldırdı. East Afrika vizesi 100 $’dır. Vize yazılarımı buradan okuyabilirsiniz.

Tayvan : Sınır kapılarında 30 günlük vize alınabilmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz ziyaret edebilmektedir. Ülkeye girişte vize ücreti ödenmemektedir.

Togo : 30 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 50 $’dır.

Uganda : 90 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 50 $’dır. East Afrika vizesi alarak Uganda ve Kenya’yı gezebilirsiniz. Daha önce bu vize
Ruanda’yı da kaplıyordu, fakat ülke 2018 Ocak ayında vizeleri kaldırdı. East Afrika vizesi 100 $’dır.

Umman : 30 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz seyahat etme hakkına sahip. Vize ücreti 13 $’dır.

Yeşil Burun Adaları : 30 günlük kapıda vize alınabilir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz seyahat etme hakkına sahip. Vize ücreti 25 €’dur.

Yunanistan ( Kos, Midilli, Samos, Sakız, İstanköy ve Meis adaları kapıda vize ile 1 ila 14 gün arasında gezi gerçekleştirebilirsiniz. )

Zambiya : Kapıda 30 günlük vize alınabiliyor. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 30 $’dır.

Zimbabwe : Kapıda 30 günlük vize alınabiliyor. Yeşil pasaport sahipleri de kapıda vize almalıdır. Vize ücreti 30 $’dır.

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir